• هدر1
  • هدر2
  • هدر3
  • هدر5
  • هدر6

وظیفه توربو شارژ دمیدن هوا با فشار به داخل سیلندر می باشد توربوشارژ با این کار در خروج دود کمک کرده در ضمن توربوشارژ با این کار هوای بیشتری به داخل سیلندر تزریق می کند این کار توربوشارژ باعث بهتر پر کردن سیلندر خواهد شد و راندمان موتور افزایش می یابد.

توربو شارژ با هدف طراحی موتورهای سبک تر و در عین حال قدرتمند تر و با راندمان بالاتر اختراع شد. توربین تعبیه شده بین خروجی دود و ورودی هوا، قدرت خود را از دود خارج شده از منیفولد دود گرفته و به نوعی باعث بهینه تر شدن مصرف سوخت می شود.

فلایویل وزنه ای است که در انتهای میل لنگ نصب می گردد تا ذخیره نیرو کرده و در زمانهای افت نیرو در موتور به آن باز پس دهد تا از شتاب آن کاسته شود.
در ضمن یکی از قطعات انتقال نیرو نیز می باشد که توسط دیسک و صفحه کلاچ که روی آن نصب می شود، نیرو را به قوای محرکه انتقال دهد.

مقدمه ای بر منیفولد
منیفولد یا چند منظوره وسیله ای است برای توزیع سیالات در سیستم های لوله کشی می تواند استفاده شود. معمولا،منیفولد ها شامل شیرهایی برای کنترل جریان و یا باز و بسته کردن جریان سیالات استفاده می شود و هم چنین شامل سایر دستگاه های کنترل جریان (مثل چوک) می باشد.

روش جدید اندازه گیری قابلیت نفوذ هوا در ماهیچه با ماسه، پوشش و مواد افزودنی متفاوت
عیوبی چون مک گازی همواره به عنوان یکی از اصلی ترین عیوب قطعات ریخته گری محسوب می شود و تحقیقات بیشماری را بخود اختصاص داده است.