Project Description

هاوزینگ پراید

مشخصات فنی
وزن تقریبی:6 کیلوگرم
جنس: چدن داکتیل-
کاربرد:خودروهای سواری

توضیحات کوتاه هاوزینگ پراید

وظیفه اصلی هاوزینگ، انتقال قدرت تولیدی گیربکس به سمت چرخ ‌هاست؛ بدین صورت که نیروی تولیدی موتور خودرو به سمت گیربکس می‌ رود و گیربکس با تنظیم قدرت دریافت شده از موتور، آن را به سمت هاوزینگ یا دیفرانسیل هدایت می‌ کند.

قیمت: تماس بگیرید

توضیحات تکمیلی هاوزینگ پراید

قطعه چدنی هاوزینگ ساخت شرکت صنایع ریخته گری سهند آذرین جزو لوازم‌ یدکی مهم خودرو محسوب می شود. هاوزینگ را می‌توان دیفرانسیل خودرو نیز نامید. وظیفه اصلی هاوزینگ، انتقال قدرت تولیدی گیربکس به سمت چرخ ‌هاست( تنظیم دور چرخ ها هنگام دور زدن یا حرکت درمیدان ها می باشد.)؛ بدین صورت که نیروی تولیدی موتور خودرو به سمت گیربکس می‌ رود و گیربکس با تنظیم قدرت دریافت شده از موتور، آن را به سمت هاوزینگ یا دیفرانسیل هدایت می‌ کند. دیفرانسیل، نیرو را به سمت پلوس و در نهایت برای به حرکت درآوردن چرخ‌ ها می فرستد هنگامی که اتومبیل به طور مستقیم حرکت می کند چرخ ها چه  محرک  چه متحرک با دور مساوی دوران می کنند ولی هنگامی که در میدان ها یا مسیر های منحنی  شکل چرخ های قوس خارجی میدان  مسافت  بیشتری  طی می کنند  و چرخ های  قوس داخلی  میدان مسافت  کمتری  را طی می کنند هرگاه هر  دو چرخ به  کمک یک محور به  یکدیگر متصل بودند چرخ ها هنگام دور زدن  روی زمین کشیده می شوند و سایش زیاد لاستیک و انحراف اتومبیل  حتمی خواهد  بود به همین دلیل محور محرک را به دو قسمت تقسیم کرده و هر یک را پلوس می نامند بدین ترتیب گردش نامساوی چرخ ها محرک امکان پذیر میشود برای این  که  بتوان هر دو پلوس  را به کمک یک گاردان به حرکت دراورد انها را به کمک “جعبه هاوزینگ”به یکدیگر متصل می کنند در دیفرانسیل پینیون کرانویل را به حرکت در می اورد و بدین ترتیب “هاوزینگ” که به کرانویل متصل است به حرکت در می اید در انتهای هر پلوس یک چرخ دنده مخروطی به نام دنده پلوس در جعبه هوزینگ قرار دارد که این دنده ها به کمک دو دنده دیگر که انها را دنده هرزگرد  (ساتلیت)  می گویند به یگدیگر مربوط می سازد دنده های هرز گرد روی محور خود آزاد هستند و می توانند در مواقع لزوم حول ان دوران نمایند مسیر انتقال نیرو از جمله هاوزینگ به محور دنده ها هرز گرد و از آنها به دنده های پلوس و بالاخره به پلوس ها و چرخ صورت می گیرد هنگام حرکت مستقیم پلوس ها و در نتیجه هر دو چرخ دارای دور یکسان هستند  هرز گردها حول خود  دوران  ندارند و همراه جعبه  هوزینگ به  حرکت گردشی  خود  ادامه می دهند و عمل اتصال بین پلوس ها جعبه دنده هوزینگ به حرکت گردشی خود ادامه می دهند و عمل اتصال بین پلوس و جعبه هوزینگ انجام می دهند و در نتیجه فقط انتقال نیرو به دنده پلوس را انجام می ده

هاوزینگ از  جنس چدن  مقاوم ساخته می ‌شود و حالتی دایره مانند دارد؛ همچنین از تعدادی چرخ ‌دنده مخصوص برای چرخش و انتقال نیرو تشکیل شده است. این قطعه در پوسته گیربکس و کنار گیربکس خودرو قرار دارد. قرارگیری هاوزینگ در کنار گیربکس، عملکرد و کارایی سیستم انتقال قدرت را افزایش می دهد. سالم بودن گیربکس در عملکرد و کارایی دیفرانسیل خودرو نقش بسیار مهمی ایفا می ‌کند. نداشتن سر و صدای اضافی و در اصطلاح، زوزه نکشیدن در حین چرخش و کارکرد، مقاوم بودن در مقابل فشار و ضربه و همچنین انتقال مناسب نیرو و قدرت، از نکات مهم در مورد این قطعه است. برای بالا بردن عمر و دوام مناسب این قطعه، از روان کار مناسب و استاندارد استفاده می شود.

مشتریان محصول

کارخانجات و شرکت های زیر، از مشتری های این محصول می باشد:

  • ایرانخودرو

  • سایپا

  • بهمن خودرو

  • ایساکو

  • پارس خودرو