Project Description

کاور فلایول

مشخصات فنی کاور فلایول
وزن تقریبی:18/5 کیلوگرم
جنس: چدن داکتیل
کاربرد: خودروهای تجاری

توضیحات کوتاه کاور فلایول

کاور فلایول،یکی از قطعات دستگاه انتقال نیرو محسوب شده و نیروی موتور به وسیله کلاچ از این قطعه به جعبه دنده منتقل می شود. فلایویل روی صفحه مدورنعلبکی شکلی که در انتهای میل لنگ قرار دارد و به نام فلانچ ته میل لنگ معروف است ،توسط پیچ هایی متصل می شود. در مرکز دایره فلایویل سوراخی وجود دارد که به عنوان تکیه گاه سر شفت ورودی گیربکس بوده و برای جلوگیری از اصطکاک داخل سوراخ از بوش یا بلبرینگ سوزنی استفاده شده است

قیمت: تماس بگیرید

توضیحات تکمیلی کاور فلایول

فلایویل ( – چرخ لنگر – چرخ طیار )

گشتاوری که یک موتور احتراقی پیستونی ایجاد می کند یکنواخت نیست در زمان کار مقدار گشتاور روی میل لنگ به حد اکثر میرسد ، در زمان مکش و خروج دود این مقدار صفر و در زمان تراکم منفی است به عبارت دیگر برای زمان تراکم از میل لنگ نیرو گرفته می شود . در این حال باید از سیلندر های دیگر به میل لنگ نیرو برود تا در آن نوسان به وجود نیاید . لذا بجز از روش ازدیاد سیلندر از وجود چرخ طیار استفاده می کنند.

چرخ لنگر یک وزنه دوار فلکه شکل نسبتا سنگین میباشد که به انتهای میل لنگ به وسیله تعدادی پیچ و مهره ببسته می شود و در زمانی که نیرو به وسیله پیستون به میل لنگ نمی رسد ( مکش – تراکم – تخلیه ) اینرسی ناشی از وزن چرخ لنگر میل لنگ را می چرخاند .

هر چه تعداد سیلندر ها کمتر باشد این عمل محسوس تر میشود . بنابراین چرخ لنگر دور میل لنگ را تنظیم نموده و از لرزش و نوسانات میل لنگ جلو گیری می کند و حرکت آن را یکنواخت میکند .

در اطراف فلایویل نوار دنده ای وجود دارد که وظیفه آن درگیری با دنده استارت در موقع روشن کردن موتور است

در بعضی از فلایویل ها علامتی جهت تنظیم و تایم گیری دلکو وجود دارد.

فلایویل به عنوان آخرین عضو موتور است که مستقیما به میل لنگ اتصال دارد و علاوه بر ایجاد تعادل وظیفه ذخیره سازی قدرت را هم به عهده دارد هرچه فلایویل سنگین تر باشد این توانایی در آن بالاتر است.
فلایویل به طور مستقیم با سطح صفحه کلاچ در تماس است.

فلایویل قطعه­ بشقاب مانند سنگینی است که به وسیله­ پیچ و مهره به میل ­لنگ متصل میشود.  انرژی جنبشی یک جسم سنگین با جرم جسم و نیز با سرعت آن در ارتباط است. فلایویل از خود دارای یک جرم می‌­باشد که به وسیله میل ­لنگ چرخانده می­‌شود. در اثر این چرخش فلایویل هیوندای یک انرژی جنبشی به دست می­‌آورد. حالا اگر نیروی محرکه میل­ لنگ را ازفلایویل هیوندای جدا کنیم، فلایویل تا یک مدت کوتاهی پس از آن به حرکت خود ادامه می­‌دهد که به علت کندکاری حرکتی فلایویل می­‌باشد.

در حقیقت مواد فلایویل از چدن آلیاژی توسط ریخته گری پیشرفته ساخته شده است باید صاف و صیقلی باشد نباید تاب خوردگی داشته باشد و همچنین باید تعادا خوبی داشته باشد.

وظیفه فلایویل هیوندای:

-ذخیره انرژی جهت برقراری سرعت (هنگامی که احتراق وجود ندارد)
-یکنواخت نمودن سرعت میل ­لنگ

-انتقال قدرت از موتور به ماشین

مشتریان محصول

کارخانجات و شرکت های زیر، از مشتری های این محصول می باشد:

  • ایرانخودرو

  • سایپا

  • بهمن خودرو

  • ایساکو

  • پارس خودرو