Project Description

بدنه فریم 90 ضد انفجار

مشخصات فنی بدنه فریم 90 ضد انفجار
وزن  تقریبی:22/5 کیلوگرم
جنس: چدن خاکستری
کاربرد: ماشین آلات صنعتی

توضیحات کوتاه بدنه فریم ضد انفجار 90

قطعه چدنی بدنه فریم ضد انفجار 90 که از جمله تولیدات شرکت صنایع ریخته گری سهند آذرین می باشد در بدنه الکتروموتوها بکار می رود.

قیمت: تماس بگیرید

توضیحات تکمیلی بدنه فریم ضد انفجار90

الکتروموتورها امروزه کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند. این تجهیزات‌ می‌ توانند انرژی الکتریکی را تبدیل به نیروی چرخشی کنند که با استفاده از تجهیزات جانبی دیگر مانند گیربکس می توان نوع و میزان این نیرو را تغییر داد. در واقع الکتروموتور‌ها از قسمت های مختلفی تشکیل شده‌ اند که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارد. یکی از بخش‌ های مهم این تجهیزات بدنه آنهاست. پوسته یا بدنه موتور الکتریکی باید بتواند در شرایط کاری مختلف استحکام خوبی داشته باشد، همچنین وزن پایین مواد اولیه به کار رفته برای ساخت بدنه این محصولات، باعث کاهش وزن کلی الکتروموتور خواهد شد. یکی از آلیاژ‌های پر استفاده برای ساخت بدنه الکتروموتورها، چدن‌ می‌ باشد.

الکتروموتورهایی که بدنه آنها از جنس چدن است، دارای دو مدل اصلی هستند که عبارتند از: الکتروموتورهای سه فاز و تکفاز. اولین موردی که به عنوان مزیت اصلی محصولات به شمار می‌ رود، قیمت نسبتاً پایین آن نسبت به سایر مواد اولیه مشابه برای تولید بدنه الکتروموتور است. در ضمن در مناطق سردسیری که دمای هوا بسیار پایین است، چدن‌ ها خاصیت عایقی مناسبی دارند و کمک‌ می‌ کنند که طول عمر الکتروموتور شما افزایش یابد. همچنین وقتی الکتروموتور‌های دارای بدنه چدنی را با الکتروموتورهای بدنه آلومینیومی مقایسه می‌ کنیم، به این موضوع بر‌ می‌ خوریم که محصولات چدنی دارای قدرت و مقاومت بیشتری هستند. در ضمن قیمت آنها نسبت به آلومینیوم پایین‌ تر است.

● الکتروموتور‌های دارای بدنه چدنی معمولاً روند انتقال حرارت را ضعیف‌ تر از سایر الکتروموتورها به عنوان مثال الکتروموتورهای بدنه آلومینیومی انجام می‌ دهند. همین باعث‌ می‌ شود در مناطق گرمسیر که از الکتروموتور با بدنه چدنی استفاده شده است، روند انتقال حرارت به درستی انجام نشود و در برخی موارد همین دمای بالا باعث از بین رفتن بخش‌ های داخلی الکتروموتور و به خصوص عایق‌ ها می‌ گردد.
● تردی و شکنندگی چدن یکی از ویژگی‌ های منفی این محصولات است. همین ویژگی باعث می‌ شود که تحت فشارهای بسیار بالا یا ضربات شدید، بدنه الکتروموتور شما آسیب ببیند.
● وزن الکتروموتور‌ها با بدنه چدنی معمولاً از سایر انواع الکتروموتور‌ها با قدرت و ابعاد مشابه بیشتر است.

معمولاً از الکتروموتورهای با بدنه چدنی در مناطق سردسیر استفاده‌ می‌ کنند. از سوی دیگر استحکام مناسب این محصولات باعث شده است که بتوان با اطمینان بیشتری از آنها در الکتروموتور‌های پر قدرت استفاده کرد. یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص جنس بدنه الکتروموتور‌ها باید مد نظر قرار دهید، قرارگیری استاتور در این بخش است. شیارهای استاتور محل قرارگیری سیم پیچی‌ های الکتروموتور شما خواهند بود. به همین دلیل است که در زمان خرید این محصولات باید توجه ویژه‌ ای به جنس بدنه داشته باشید. این قسمت کارایی زیادی در زمان انتقال حرارت دارد.

الکتروموتور سه فاز با بدنه آلومنیوم یا بدنه چدنی باشد و همچنین می تواند پایه دار و فلنچ دار یا پایه و فلنچ داشته باشد، عموما الکتروموتور پایه دار به B3 معروف است و الکتروموتور فلنچ دار B5 و الکتروموتوری که فلنچ کوچک داشته باشد B14 و الکتروموتوری که پایه و فلنچ داشته باشد B35 نامیده می شود .

عموما توان الکتروموتور در بازار با کیلو وات یا اسب بخار بیان می شود و الکتروموتور تکفاز عموما تا 3کیلووات بیشتر موجود نیس و در بازار ایران الکتروموتور سه فاز با برندهای الکتروموتور چینی ، الکتروموتور گوانگلو ، الکتروموتور زیمنس، الکتروموتور VEMAT، الکتروموتورVEM آلمان ،الکتروموتور موتوژن و الکتروموتور الکتروژن پر مصرف ترین نوع الکتروموتور سه فاز هستند.

مشتریان محصول

کارخانجات و شرکت های زیر، از مشتری های این محصول می باشد:

  • موتوژن