Project Description

کاسه چرخ مزدا

مشخصات فنی کاسه چرخ مزدا
وزن تقریبی: 9/75 کیلوگرم
جنس: چدن خاکستری-GG25
کاربرد: خودروهای سواری

توضیحات کوتاه کاسه چرخ مزدا

این قطعه بر روی چرخ وصل شده و بسته به نوع سیستم ترمز قطعات مناسب درون آن قرار می گیرد و وظیفه نگهداری اجزاء سیستم ترمز بعهده این قطعه می باشد.

قیمت: تماس بگیرید

توضیحات تکمیلی کاسه چرخ مزدا

مشخصات و توضیحات فنی مربوط به کاسه چرخ مزدا

یکی دیگر از قطعات خودرو کاسه چرخ عقب می باشد این کاسه چرخ عقب مزدا از جمله لوازم یدکی ضروری در خودرو است. این کاسه چرخ  در قسمت عقبی خودرو و زیر چرخ قرار دارد.

کاسه چرخ قطعه ای است که روی چرخ وصل شده و بسته به نوع سیستم ترمز، قطعات مناسب درون آن قرار می گیرد. وظیفه این کاسه چرخ  نگهداری اجزای سیستم ترمز است. کاسه چرخ را می توان به سه دسته کاسه چرخ طرح جدید، طرح قدیم و ABS تقسیم کرد. کاسه چرخ طرح قدیم و طرح جدید در نحوه عملکرد تفاوتی ندارند و فقط از نظر مدل و سال خودرو مصرفی متفاوت هستند؛ ولی این دو طرح با کاسه چرخ ABS علاوه بر مدل و سال خودرو، در عملکرد نیز تفاوت دارند. که معمولا از جنس چدن است و محل اصلی قرار گرفتن چرخ خودرو می باشد ولی در  کاسه چرخ برخی خودروها از جنس آلومینیوم نیز ساخته می شود. در واقع باید بگوییم که وزن کاسه چرخ های تولیدی از 6.2  تا 9.25 (OMC) کیلوگرم می باشد.

در زمان تعویض  کاسه چرخ به سالم بودن لنت ها نیز باید توجه کرد.
درزمانی که از لنت های ترمز نامناسب  استفاده و یا تعویض دیرهنگام آن ها، لنت به کاسه چرخ  آسیب می زند یا به مرور زمان و استفاده زیاد از خودرو،  کاسه چرخ دچار آسیب می شود. استفاده از دیسک ترمز و کاسه چرخ های غیر‌ استاندارد، روی حرکت خودرو تاثیر عکس می گذارد و حرکت آن را کند می کند.

کاسه چرخ خودرو بر روی محور چرخ قرار می گیرد، برخی از کاسه چرخ از جنس چدن ساخته شده اند، اما همچنین انواع لوازم یدکی خودرو همچون کاسه فولادی و آلومینیومی نیز وجود دارد. هر دو درام فولادی و آلومینیومی سبک تر از یک تکه آهن است .بعضی از کاسه چرخ ها دارای فن های خنک کننده درون درام هستند و برخی از درام ها دارای یک چرخش کویل در اطراف محور درام هستند تا نویز و ارتعاش را کاهش دهند. درام های ترمز در اندازه های مختلف و عمق (عرض) با توجه به برنامه وجود دارد.کاسه چرخ  برای تجهیزات استاندارد در اتومبیل ها و کامیون ها بود، سپس در دهه 1970، آنها توسط ترمزهای دیسکی جلو حرکت کردند. امروزه اکثر وسایل نقلیه دارای چهار چرخ دیسک ترمز هستند، اما ترمزهای درام هنوز در عقب در بسیاری از کامیون ها و اتومبیل های کم کار استفاده می شود. گرچه ترمزهای دیسک دارای مزایای تکنولوژیکی زیادی هستند، ترمزهای درام عموما عملیات سر و صدای آزاد و طراحی ترمز پارک را ساده تر می کنند

مشتریان محصول

کارخانجات و شرکت های زیر، از مشتری های این محصول می باشد:

  • ایرانخودرو

  • سایپا

  • بهمن خودرو

  • ایساکو

  • پارس خودرو